Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Uspořádali jsme 1. ročník ZastavSeFestu

Uspořádali jsme 1. ročník ZastavSeFestuV úterý 4. října proběhl, v rámci celostátního Týdne sociálních služeb, v prostorách sociálně terapeutických dílen a jídelny Domova Jistoty 1. ročník ZastavSeFestu, který byl prostorem pro neformální setkání zástupců spolupracujících a spřátelených organizací a institucí s klienty
a zaměstnanci Domova Jistoty.

Pro všechny příchozí byl připraven FestTrh, na kterém si mohli zakoupit výrobky klientů sociálně terapeutických dílen. Ve FestCafé a FestČajovně si mohli dát dobrou kávu či čaj
a k tomu klienty chráněných bydlení upečené buchty. Na zahradě sociálně terapeutických dílen byl pro všechny připraven FestGril a grilované klobásy.

V prostorách jídelny si pak hosté ZastavSeFestu mohli vyzkoušet, co je to Bazální stimulace, nechat si změřit tlak či si v koutku nazvaném FestPokec popovídat o službách Domova Jistoty nebo s některými klienty o jejich zkušenosti s duševním onemocněním.

V neposlední řadě byl připraven koutek s FestFood, který nabízel ochutnávku teplých jídel uvařených kuchyní Domova Jistoty, která dodává celodenní stravu do služeb Domova Jistoty, ale také jiným odběratelům.

Podle slovních vyjádření účastníků lze říci, že myšlenka ZastavSeFestu jako prostoru pro zastavení se v této hektické a těžké době a vytvoření příležitosti pro neformální setkání
a rozhovory u kafe, buchty či grilované klobásy, se v realitě 1. ročníku této akce skutečně naplnila. Podařilo se vytvořit zcela neformální a přátelskou atmosféru celého setkání, která v těch, kteří přišli, zanechala velmi pozitivní dojmy.

Tato zpětná vazba nám dodala dostatek elánu do 2. ročníku ZastavSeFestu, na který už nyní zveme všechny, kteří se chtějí prostě jen na chvíli zastavit a dát FestPokec u něčeho dobrého. Věříme, že má smysl vytvářet neformální prostor pro navazování nových či prohlubování těch stávajících vztahů a vazeb.