Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 2. ročník ZastavSeFestu přilákal více návštěvníků

2. ročník ZastavSeFestu přilákal více návštěvníkůVe čtvrtek 5.10. jsme se znovu po roce sešli v rámci Týdne sociálních služeb na ZastavSeFestu, který je místem pro setkání s kýmkoliv, kdo se rozhodne chvíli nespěchat.

 

Každý, kdo přišel, měl příležitost popovídat si u šálku čaje či kávy v kavárně U vypitého hrnku, dát si něco z grilu či zakousnout něco sladkého v Grilbaru na dvorku, nechat si namíchat drink (samozřejmě nealkoholický) ve Festbaru či ochutnat vybraná jídla z dílny naší kuchyně.

 

Pro zájemce byla k dispozici FestDílna, ve které si mohli namalovat vybraný motiv na plátěnou tašku, kterou si pak hrdě odnášeli domů. Někteří z návštěvníků festivalu se zajímali o Bazální stimulaci, kterou prezentovaly pracovnice našeho domova pro seniory, ve kterém je již několik let nedílnou součástí péče o klienty.

 

O trochu adrenalinu, ale také cennou zkušenost se postaral FestZávod, který jsme pojali také jako vyzkoušení si manipulace s transportním vozíkem. A to jednoduše proto, protože transportní vozík pro nás není stigmatem člověka, který jej používá, ale kompenzační pomůckou, která pomáhá dělat normální věci i těm, kterým už nohy tolik neslouží.

 

Velké díky patří všem návštěvníkům za to, že s námi vytvořili skvělou přátelskou atmosféru festivalu, a také všem pracovníkům a klientům Domova Jistoty, kteří se na přípravě a realizaci podíleli.

 

Příští rok tu bude ZastavSeFest znovu a již nyní vím, že určitě s něčím novým. Tak přijďte a zastavte se….

 

 

Mgr. Helena Breníková